Jak to jest z tym złomowaniem samochodu.

 Krąży wiele plotek i mitów na temat złomowania samochodów. W tym artykule opisze ci jak to jest naprawdę.

  • Złomowanie samochodów masz samochód rozbity którego naprawa jest już ekonomicznie nie opłacalna

  • Samochód którego stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatacje

  • samochód zniszczony, spalony, zdekompletowany, znienawidzony itd…

Jednym słowem chcesz go złomować. Szukasz w internecie firmy złomującej pojazdy i okazuje się że takich firm w twojej okolicy  jest co najmniej kilka.

Jedne wystawiają zaświadczenie niezbędne do wyrejestrowania pojazdu, inne standardową umowę kupna-sprzedaży. Jedni płacą więcej za wrak samochodu  inni mniej jeszcze inni  tylko odbierają wrak nie płacąc wcale. O co w tym wszystkim chodzi?

Więc tak, do złomowania samochodów są uprawnione Stacje Demontażu Pojazdów  oraz punkty zbierania pojazdów wyznaczone prze ministra środowiska oraz przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska i do złomowania są uprawniony tylko takie stacje i tylko one mogą wystawić zaświadczenie o demontażu pojazdów.

W rzeczywistość wygląda to tak że stacje takie płacą bardzo mało za samochód do złomowania albo nie płacą wcale. Wystawiają zaświadczenie o demontażu pojazdu, obcinają róg dowodu rejestracyjnego, przebijają tablicę rejestracyjne. I  z takim kompletem dokumentów trzeba udać się do urzędu aby wyrejestrować samochód.

Alternatywą dla stacji demontażu pojazdów są prywatne firmy które wystawiają standardową umowę kupna-sprzedaży naszego samochodu.Bardzo często od właścicieli stacji demontażu pojazdów możemy usłyszeć że takie firmy działają nielegalnie i są oszustami.

Nic bardziej mylnego- dla nas sprzedających nawet dużo prościej jest sprzedać samochód w oparciu o umowę kupna-sprzedaży. Ponieważ przy standardowej umowie nie musimy nic robić oprócz zgłoszenia sprzedaży pojazdu. Mamy zdecydowanie mniej formalności. A jaka dla nas różnica czy sprzedaliśmy samochód na umowę czy nie jeżeli efekt finalny jest taki sam.

Zazwyczaj firmy kupujące samochód na zasadzie umowy zapłacą więcej od stacji demontażu

ze względu na to że samochody takie często są remontowane wykorzystywane do dalszej eksploatacji, demontowane są jego sprawne części itd.. Samochód nie jest traktowany jako typowy złom.

Cena złomu jest ruchoma i zależy od wielu czynników, potrafi być tak że złom stalowy kosztuję 70gr/ kg a za pół roku kosztuje 30gr/kg. Stąd cena jaką możemy zaproponować za samochód jest bardzo różna.

Duże znaczenie ma też marka i model pojazdu, z jednego samochodu nie jesteśmy w stanie prawie niczego ponownie wykorzystać i jego wartość to tylko masa własna.

Inny samochód będzie miał np. sporo części do ponownego wykorzystania i będzie dla nas wartościowy. Generalnie do wyceny każdego wraku podchodzimy indywidualnie.

Jeśli masz autko do złomowania to zapraszamy do kontaktu złomowanie samochodów Wrocław. Z chęcią wycenimy twój samochód lub doradzimy co można z nim zrobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *